دسته‌بندی نشده

گاتا و کروسان به روشی آسان با نتیجه ای بی نظیر


گاتا یک نان خاصه. یک نان که می تونه درست کردنش خیلی سخت باشه و یا اگه مثل من عمل کنید خیلی راحت و البته خیلی خوشمزه.

IMG_20151201_121549این نان با خمیر هزارلا یا میلفوی تهیه می شه. چرا بهش می گن خمیر هزارلا؟ چون اگه خوب و درست تهیه بشه لایه لایه است و بعد از پخت لایه های نازک نان را می تونین مشاهده کنید. تهیه این خمیر نیاز به مهارت و حوصله زیاد و صرف وقت طولانی داره. باید خمیر را بعد از چندین بار ورز دادن در یخچال و فریزر بگذارید و در آخر ممکنه نتیجه بدست آمده مثل نان شیرمال خستگی رو از تنتون در نیاره و نانها لایه لایه نشوند.
4307898983_e2f25cd59dاز خمیر هزارلا می تونین علاوه بر کروسان و گاتا برای تهیه انواع نانهای مربایی، ولووان، شیرینی زبان و همینطور پر کردن با مواد مختلف بعنوان شیرینی یا غذا استفاده کنید. اینکه چرا بین اینهمه غذا و شیرینی ، من نان گاتا را انتخاب کردم باز هم مثل سایر موارد موجود در سایت برمی گرده به خاطرات قشنگ ایران.

برای تهیه هرکدام از موارد گفته شده تنها کافیه در ایران  به قنادی برین و یا اگر در خارج از کشور زندگی می کنید از فروشگاهها و سوپرمارکت های معتبر درخواست خمیر میل فوی کنید. بعد در منزل آن را به هرشکلی که مد نظرتونه در بیارید و نوش جان کنید. 🙂

مواد اولیه برای تهیه گاتا:

 

خمیرcampfirecannoli1 هزارلا

آرد ۱ ق س

کره یا مارگارین ۱/۲ ق س

گردو ۵۰ گرم

پودر قند ۱/۲ ق س

زرده تخم مرغ و شیر برای رومال

طرز تهیه:

مواد را بطور کامل با هم مخلوط کنید؛

خمیر را باز کنید و بطور مساوی به دو دایره یکسان ببرید.

روی دایره اول کمی از مواد را بریزید و دایره دوم را روی آن قرار دهید و کناره های خمیر را بهم بچسبانید. روی نان را با چاقو طرح بزنید و روی آن را با رومال زرده تخم مرغ با شیر آغشته کنید.

بسته به اندازه نان درجه فر را روی ۲۰۰-۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. تا زمانیکه روی نانها طلایی و برشته شود.


2 دیدگاه on گاتا و کروسان به روشی آسان با نتیجه ای بی نظیر

در خصوص این مطلب نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *