دسته‌بندی نشده

کوکیهای عروسکی میگمام


اگه دنبال یه شیرینی سبک کنار چای عصرتان هستین می تونین روی این کوکیها حساب باز کنید. البته من قرار بود بجای اینها نان نخدچی درست کنم ولی چون آرد نخدچیم کم بود برنامه عوض شد!!!بهرحال تفریح خوبی شد برای آقای پسر که قالب زدن و دکور دادن با شکلات مایع رو بعهده گرفت.. و هنوز شروع به کار نکرده رفت سراغ آب کردن شکلاتهای چیپسی و دلی از عزا در آورد. 😉

مواد اولیه:

کره نرم: ۲۰۰ گرم

پودر قند الک شده ۵۵ گرم

وانیل ۱/۲ ق چ

آرد گندم ۲۲۰ گرم

آرد ذرت مرغوب ۴۵ گرم

شکلات چیپسی ذوب شده: حدود ۱۰۰ گرم

طرز تهیه:

کره را با دست وزر دهید تا از هم باز شود. ( منظور از کره نرم، کره ای است که براحتی و بدون اعمال فشار زیاد بتوان آن را با چاقو برش زد ولی آنقدر نرم نشده باشد که در حین برش، کارد در آن گیر کند یا مثل سس مایونز، کرمی و شل و چسبناک شده باشد) سپس پودر قند و وانیل را افزوده و با  همزن بزنید تا مواد یکدست و کمی رنگ آن روشن شود. در آخر مخلوط از پیش الک شده آرد گندم و ذرت را در سه مرحله افزوده و در حد مخلوط شدن با همزن بزنید. سپس آنرا روی تخته با دست آنقدر ورز دهید که کاملا یکدست شود. در ادامه، آنرا به ضخامت ۶ تا ۷ میلیمتر باز کرده و روی آن کیسه نایلونی بکشید و حدود نیم ساعت در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد و قابل قالب زدن شود زیرا خمیر این شیرینی بسیار نرم و کمی چسبناک است.

قبل از قالب زدن فر را روی درجه ۱۷۰ درجه قرار دهید تا گرم شود.

سپس روی سطح تخته کمی آرد بپاشید و خمیر را روی آن برگردانید بگونه ای که سطح آرد پاشی شده زیر کار قرار بگیرد. خمیر را با قالب دلخواهتان که آرد پاشی شده، قالب زده و به فاصله ۲-۳ سانتی متر روی سینی فر که ترجیجا با کاغذ روغنی پوشیده شده قرار دهید. شیرینی ها را بسته به اندازه قالب بین ۷ تا ۱۰ دقیقه در فر قرار دهید. در این زمان شیرینی ها کمی پف می کنند،  و اندکی کف و لبه های آنها طلایی می شود. سپس آنها را با کاردک روی سینی منتقل کنید تا بعلت گرمای سینی فر بیش از حد در سینی رنگ نگیرند و اجازه دهید کمی سرد شوند و سپس با شکلات ذوب شده آنها را به طرح دلخواهتان در آورید. و بمدت ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید تا شکلات سفت شود و بعد آنها را روی هم بچینید و سرو کنید.

نوش جان!


در خصوص این مطلب نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *