کودکان

پسردارها


برای اینکه در آینده پسری موفق و با اعتماد بنفس تحویل جامعه دهیم روشهایی برای تربیت بهتر پسرها پیشنهاد می شود:

 1. بگذارید پسر باشد: پسرها شیطنت بسیاری دارند. آنها وسایل خانه را خراب می کنند. کارهای خطرناک می کنند. جوکهای بی مزه تعریف می کنند. این فرصت ها را از او نگیرید. بگذارید دنیای اطراف خود را کشف کند و از آن لذت ببرد.
 2. تواضع و فروتنی را به او بیاموزید: هرگز پسر خود را خیلی مغرور و از خودراضی بار نیاورید. خیلی هم اعتماد بنفس او را نگیرید. سعی کنید با مطالعه و کمک گرفتن از مشاوران پسری تربیت کنید که در عین ادب و تواضع، شخصیت و غرور خود را نیز حفظ می کند.
 3. هدایای او را دوست داشته باشید: هر هدیه ای که پسرتان به شما می دهد را با همه وجود قبول کنید و عشق و خوشحالی خود را به او نشان دهید. این هدیه می تواند یک بیسکوئیت ساده با کاردستی زیبایی باشد که خودش برای شما ساخته است. با این کار خود را در دل او جا می کنید و همیشه دوستتان خواهد بود.
 4. به پدر او احترام بگذارید: اگر با پدر پسرتان در یک خانه زندگی می کنید با عشق و احترام در مورد او صحبت کنید. وقتی پسرتان این محبت و احترام را از طرف شما می بینند آنرا می آموزد.
 5. غذا خوردن پشت میز را به او بیاموزید: از همان سن پایین باید اداب تشکر، درخواست، غذا خوردن و بلند شدن از پشت میز را بیاموزد. در مورد پسرها اینکار بسیار دشوار است چرا که سرسخت تر هستند. اما با تکرار و گذشت زمان می توانید از عهده این کار بربیایید.
 6. او را با زنان قوی احاطه کنید و رفتار با زنان را به او بیاموزید. تا در ناخودآگاهش برای زنان ارزش و احترام قایل شود. و زن را موجودی ضعیف نشمارد .
 7. اجازه دهید گریه کند و از این کار خجالت نکشد.
 8. کارهای خانه را به او بیاموزید. تا هرزمان که در آینده تنها بود بتواند از عهده کارهایش برآید.
 9. به او اجازه دهید شما را شیفته خودش کند. و عشق خود را به شما با انجام کارهایی از قبیل شانه کردن موهایتان نشان دهد.
 10. غذای خوب به او بدهید. چرا که پسرها رشد سریعی دارند.
 11. از او تعریف کنید. هرزمان که شجاعت، از خودگذشتگی، سختکوشی، ادب، صداقت، و مهربانی دیدید حتما از او تعریف کنید تا این رفتارها در او نهادینه شود.
 12. نقش پدر را در تربیت او پررنگ کنید.
 13. با او صادق باشید. و اگر مشکلی هست با او در میان بگذارید.
 14. به او روش ساخت وسایل گوناگون از روی بروشور را بیاموزید.

در خصوص این مطلب نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *