سینی پیش غذا و پس غذا

قارچ رو پر!


Giant_mushroom_undersideهرجا نگاه می کنی یا بادمجان و کدوی شکم پر می بینی یا قارچ شکم پر. همه شکمها باید پر باشه. ولی این مدل قارچ اصلا شکم نداره که بخواد پر بشه. قارچ بزرگیه که انگار خلق شده که به اینصورت خورده بشه. حالا با مواد مختلف و در وعده های مختلف. در این جا من دو مدل تهیه این قارچ را آموزش می دم. یکی بعنوان پیش غذا و یکی برای صبحانه.

مواد اولیه برای وعده صبحانه:

قارچ بزرگ ۲ عدد

تخم مرغ ۲ عدد

زردچوبه کمی برای تزیین

برگهای اسفناج کوچک

پنیر موزارلا یا گودا یا مخلوط ایندو

نمک و فلفل به میزان دلخواه

طرز تهیه:

ابتدا فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید.

قارچ ها را خوب بشویید و خشک کنید و آنرا درون ظرفی گذاشته و در فر قرار دهید. دقت کنید که قارچ را روی توری های فر نگذارید چون آب پس می دهد.

در این حین، اسفناجها را در کره تاب داده و بعد از حدود ۱۵ دقیقه، قارچها را از فر در آورید و مواد را به ترتیبی که دوست دارید روی قارچ بچینید و روی تخم مرغ ها کمی زردچوبه بپاشید و اطراف آنرا با پنیر بپوشانید. سپس دوباره قارچها را در فر بگذارید و تا زمانیکه پنیر آب شود و یا روی آن کمی برشته شود صبر کنید. در زمان بیرون آوردن از فر و سرو غذا، قارچ را کمی کج کنید تا آب اضافی آن خارج شود.

مواد اولیه برای پیش غذا:  20141104_210301

قارچ بزرگ ۴ عدد

مایه ماکارانی / ژامبون گوشت و مرغ/ سوسیس و کالباس/ سوسیس بندری

سس پیتزای میگمام/ سس سفید

پنیر پیتزا

20141104_213945آویشن، نمک، فلفل

طرز تهیه :

در اینجا هم ابتدا قارچها را در فر از قبل گرم شده بگذارید و سپس باقی مواد را بترتیب نوشته شده روی قارچ بچینید و مجددا آنها را در فر بگذارید و تا زمان برشته شدن پنیرها صبر کنید. آب اضافی قارچها را با کج کردن آنها خارج کنید. (علامت “/” به معنی یا می باشد.)


در خصوص این مطلب نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *