امروزی ها

فاهیتای مکزیکی میگمام


بنظرم غذاهای مکزیکی از نظر طعم و ادویه هایی که استفاده می شه با ذائقه ما ایرانیها سازگاره؛  طرز تهیه این غذا رو هم در یکی از مجله های آشپزی ایرانی یاد گرفتم و با کمی تغییر در دستور اصلی، آنرا براتون توضیح می دم. امیدوارم از تهیه آن لذت ببرین. یادتون باشه که بهترین مواد جانبی برای این غذا، دیپ کواگومولی و سس سالسا است. دستور دیپ کواکومولی رو قبلا براتون گذاشتم. سس سالسا رو هم امروز می تونید در سایت ببینید.

مواد اولیه:

گوشت سردست یا فیله گوساله یا گوشت سینه مرغ

پیاز خلالی

سویا سس

پودر زیره

سیر

فلفل دلمه ای

نمک

فلفل سیاه

پودر چیلی قرمز

آب لیموی تازه

روغن زیتون

کره

طرز تهیه:

ابتدا گوشت را بصورت نازک و خلالی مشابه آنچه در شاورمای میگمام توضیح داده شده خرد کرده و آنرا به روغن زیتون، سس سویا، پودر سیر ، زیره و نمک و فلفل آغشته کنید. بمدت نیم تا یک ساعت به آن استراحت دهید تا بافت آن نرم و ترد شود.

در این زمان پیازهای خلالی را داخل ماهیتابه ترجیحا چدنی در کمی کره و روغن بصورت کاراملیزه( توضیح کاراملیزه کردن پیاز را می توانید در سوپ پیاز فرانسوی میگمام مشاهده کنید) سرخ کنید و از روغن بیرون بیاورید. فلفل دلمه ای خلالی را هم در کمی کره و روغن سرخ کنید تا نرم شود؛ سپس آنرا با پیازهای کاراملیزه مخلوط کنید.

گوشت را با حرارت نسبتا زیاد در کمی روغن و کره سرخ کنید

برای سرو بهتره از نان ترتیلا به همراه خامه ترش یا مخلوط خانه و ماست و در صورت در دسترس نبودن از سس مایونز استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می کنم که این غذا را با سس سالسای میگمام و دیپ کواگومولی میگمام سرو کنید. تا طعم غذا مشابه نوع واقعی آن شود.

نوش جان

 


در خصوص این مطلب نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *