امروزی ها

شیکاگو پیتزا (پیتزا- پای) میگمام


تجربه متفاوت پخت پیتزا برای من؛ پیتزایی که مدل پای تهیه می شه. مواد میانی و تاپینگی که استفاده کردم با دستور اصلی تفاوتهایی داره و مسلما شما هم می تونید از هر موادی که علاقه دارید استفاده کنید ولی ترتیب قرارگیری بصورتیه که توضیحش رو می دم. img_0157

مواد اولیه برای تهیه خمیر یک پیتزای ۴ نفره:

آب ولرم برای عمل آوری مخمر و تهیه خمیر ۱/۳ پیمانه

مخمر ۳/۴ ق چ

آرد ۱و ۱/۸ پیمانه

نمک ۱/۲ ق چ

شکر بعنوان غذای مخمر ۱/۳ ق چ

روغن زیتون ۱/۸ پیمانه

 

طرز تهیه:

تهیه این خمیر بسیار ساده است و بنظر من کسی که دو بار در منزل خمیر تهیه کرده باشه براحتی می تونه این پیتزا رو درست کنه. کافیه مخمر و شکر و یه ق چ آرد را در آب ولرم ریخته و بگذاریم بمدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زیر حوله تمیز عمل بیاید. سپس آن را داخل آرد ریخته و کمی هم میزنیم. بعد روغن و نمک را اضافه کرده و در صورتیکه خمیر خیلی سفت بود به اندازه یک قاشق غذاخوری به آن آب اضافهimg_0136 می کنیم.

روی سطح را کمی روغن زیتون می ریزیم و خمیر را بمدت ۱۰ دقیقه ورز می دهیم. سپس آنرا در ظرف گذاشته و بمدت ۱٫۵ ساعت استراحت می دهیم تا جاییکه حجم آن دو برابر شود.

همزمان سس پیتزای میگمام و باقی مواد میانی را تهیه می کنیم. بعنوان مواد میانی من از گوشت چرخکرده و قارچ که با رزماری و یک برگ سیج و آویشن تفت داده بودم بهمراه برگه های نازک سوسیس استفاده کردم. در دستور اصلی تکه های سوسیس و هالوپینو استفاده شده بود.

وقتی خمیر به اندازه کافی استراحت کرد آنرا روی سطح صاف برده و به دو قسمت نامساوی (یکی کوچکتر برای روی پای) تقسیم می کنیم.

img_0137img_0149قسمت بزرگتر را با وردنه پهن کرده و در قالب پای یا ماهیتابه ای که قابلیت تحمل دمای فر را دارد و از قبل روغنی شده پهن می کنیم. مایه گوشت چرخ کرده را روی سطح پای میریزیم. روی آنها را برگه های سوسیس می چینیم. پنیر پیتزا و پنیر پارمزان را به مقدار زیاد روی این مواد ریخته و با دست فشار می دهیم تا فشرده شوند.

قسمت باقیمانده خمیر را با وردنه صاف می کنیم و روی مواد مثل درپوش قرار داده و سوراخهایی در آن ایجاد می کنیم. روی این درپوش را سس پیتزا به همراه پنیر پارمزان و کمی فلفل دلمه ای می ریزیم و در فر با دمای ۲۰۰ درجه که از پیش گرم شده بمدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می گذاریم.

بدلیل اینکه پنیر پیتزا در وسط قرار میگیرد میزان کش آمدن آن بیش از پیتزاهای معمولی است و در کل تجربه متفاوتی خواهد بود که شما را به خوردن آن دعوت می کنم.

 


در خصوص این مطلب نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *