آردی ها و شکری ها

شیرینی کشمشی؛ ساده و سریع


اگه توی خونه تون کشمش پلویی دارین. اگه دنبال درست کردن یه شیرینی ساده و کم کالری هستین، و اگه یکم حوصله و وقت دارین برای حدود ۱ ساعت، حتما این شیرینی رو درست کنید. نمی تونید انتظار داشته باشین که حتی با این حجم زیاد شیرینی که درست میشه تا چند وقت توی خونه شیرینی داشته باشین. چون اینقدر خوشمزه هست که دو سه روزه، مخصوصا اگه یه بچه شبیه آقای پسر ما داشته باشین ، فاتحه شیرینیها خونده بشه.

مواد اولیه:

تخم مرغ ۳ عدد

شکر ۲۰۰ گرم

روغن مایع( اگر بیشتر باشد شیرینی ترد تری بدست می آید) ۲۰۰ گرم

کشمش ۷۰ گرم

بیکینگ پودر ۱/۸ ق چ

آرد ( در صورت استفاده بیشتر آرد، شیرینی ها شکل کلوچه بخود میگیرند)۲۵۰-۲۷۰ گرم

وانیل ۱/۸ ق چ

طرز خمیر گیری:

شکر و تخم مرغ ها را با هم مخلوط کرده و آنقدر می زنیم تا مخلوط کرم رنگی بدست بیاید. سپس بقیه مواد را به ترتیب اضافه می کنیم. زمان اضافه کردن کشمش و آرد احتیاجی نیست که زیاد با میکسر بزنید. همینکه مخلوط یکدست شود کافی است.

مایه بدست آمده را در قیف بریزید. و با فاصله های کم روی کاغذ روغنی بر روی سینی فر از مایه بریزید. می توانید مانند شکل، پس از ریختن مایه روی سینی، کشمش ها را به صورت رندوم روی هرکدام از شیرینی ها بگذارید تا حالت متفاوت و قشنگی پیدا کند.

درجه حرارت فر که از ۱۰ دقیقه قبل از پخت روشن شده بین ۲۰۰- ۲۲۰ درجه سانتی گراد است و مدت زمان پخت بسته به اندازه شیرینی ها بین ۷- ۱۲ دقیقه می باشد. تا زمانیکه زیر شیرینی ها طلایی رنگ شود.

کامتون همیشه شیرین


در خصوص این مطلب نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *