امروزی ها

خمیر بنیه و میگوی پفکی


غذای دریایی… خانواده ما زیاد اهل این مدل غذاها نیست. هیچ وقت نمی تونم تصور کنم که برای اینکه یه غذای شیک و مدرن درست کنم یه لابستر بیچاره رو زنده زنده بندازم توی آب جوش تنها به این خاطر که بهترین راه پختنش اینه!! یا اینکه ماهی خام بخورم چون سوشی یه غذای مرسومه و صدف خام یکی از محبوب ترین غذاهاست!!!

ولی خوب.. بخاطر امگا ۳ و تاثیرات مثبت زیادی که ازش شنیدم و خوندم، بنظرم در حد توانایی باید غذای دریایی حداقل هفته ای یکبار در میان وعده های غذایی خانواده جا داده بشه.

تا بحال چند مدل غذا با میگو درست کردم ولی هیچ کدام رو دوست نداشتم. ولی با خمیر بنیه و بصورت پفکی طوری خوشمزه میشه که آقای پسر جزو غذاهای ایده آلش اون رو بحساب میاره و قبل از اینکه غذا کشیده بشه و روی میز بیاد سهم خودش رو تموم می کنه!!

مواد اولیه:

آرد سفید ۱ پیمانه

شیر ۲/۳ پیمانه

بیکینگ پودر ۱/۲ ق چ

نمک اندکی

تخم مرغ ۱ عدد

میگو ۵۰۰ گرم

روغن مایع ۴ ق غ

طرز تهیه:

مرحله اول: آرد، بیکینگ پودر و اندکی نمک را با هم در کاسه ای الک کرده و میان آنرا گود کنید.

مرحله دوم: در کاسه دیگری تخم مرغ را شکسته و کمی شیر به آن اضافه کنید و هم بزنید. سپس باقیمانده شیر را اضافه کنید تا مایه یک دست بدست بیاید.

مرحله سوم: مایه تخم مرغی را به در دو مدت به همراه روغن میان مواد خشک منتقل کنید و هم بزنید تا مایه صاف و نرم و یکدستی تهیه شود. سپس این مایه را برای ۱۰ دقیقه استراحت دهید.

در قابلمه کوچکی به میزان لازم روغن بریزید و شعله را در حد ملایم قرار دهید. بهتر است میگو ها در روغن غوطه ور شوند ویا لااقل ۲/۳ سطح میگو ها با روغن پوشانده شود.

نوش جان…

 


در خصوص این مطلب نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *