سینی پیش غذا و پس غذا

خرچنگ و کالاماری


400-06558268c-Masterfile-popovaphoto_998_380همیشه فکر می کردم مردم چطوری می تونن خرچنگ زنده رو بندازن توی آب جوش و بعد از پخته شدن ، از آن بعنوان یکی از لذیذترین غذاهای دنیا یاد کنند!

بعلاوه یادمه پارسال کلیپی دیدم از یه دختر چینی یا کره ای که سر شرط بندی یک کالاماری زنده رو گذاشت توی دهنش و قورت داد!!

آدمیزاده و کارهای عجیب و غریبش. کارهایی که از هیچ موجود دیگه ای غیر از خودش برنمی آد.

به هرجهت، از توان من خارجه که بتونم طرز تهیه خرچنگ رو به صورتی که گفتم چه خودم امتحان کنم و چه آن را به دیگران آموزش بدم. ولی همیشه دلم می خواست یک بار مزه آن رو امتحان کنم. یک بار بدون قساوت قلب و با استفاده از گوشتی همچون باقی گوشتهای دریایی و غیر دریایی که در مغازه ها یافت میشه. راهی کهpicMCLbXX دوستان پیشنهاد می کردند این بود که از ماهی فروش بخواهم که خرچنگی را تکه کند و از تکه های خرچنگ تازه بجای تکه های فریزی استفاده کنم ولی من باز هم نتونستم. انگار توی وجود من نیست که ببینم موجودی را می کشند بخاطر اینکه من می خواهم آنرا بخورم. بنابراین از تکه های فریزری در مغازه برای تهیه این غذا استفاده کردم. برای کالاماری هم جریان چیزی مشابه همین بود.

دستور های مختلفی را بدین منظور مطالعه کردم. ولی بنظرم بهترین روش برای تهیه هردوی این مواد، سوخاری کردن آنها است. غذای تهیه شده بدین ترتیب سبک است و بیشتر در دسته پیش غذاها و مزه ها طبقه بندی میشود. برای سرو این غذا، چه خرچنگ و چه کالاماری، از دیپ خامه که دستور آنرا در ادامه خواهم گفت استفاده کنید.

مواد اولیه برای سوخاری کردن:

آرد سفید مخلوط شده با : پودر سیر، پودر پیاز، نمک، فلفل، سبریجات معطر خشک

تخم مرغ ۱ عدد زده شده

آرد سوخاری مخلوط با نان تست خشک تکه تکه شده یا کورن فلکس

از این دستور می توانید برای سوخاری کردن ماهی هایی نظیر ماهی های جنوب هم استفاده کنید.

طرز تهیه:

گوشت ها را به ترتیب در آرد سفید، تخم مرغ و آرد سوخاری بغلطانید و در روغن سرخ کنید. دقت کنید که زمان پخت کالاماری کوتاه است و تنها ۴-۳ دقیقه برای برشته شدن آن کافی است.

برای تهیه دیپ خامه به بخش سینی پیش غذا و پس غذا، قسمت دیپ خامه مراجعه کنید.


در خصوص این مطلب نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *